Polacy na Cape Epic

Powiedzcie krótko czym zajmujecie się zawodowo oraz jak zaczęła sie wasza przygoda z rowerem górskim.

Jacek Skowroński: Jeżdżę od prawie dwudziestu lat. Moja przygoda z rowerami zaczęła się dość spontanicznie. Szukałem środka transportu i padło na rower – chwilę później usłyszałem od kogoś, że organizowane są egzotyczne imprezy o nazwie „maraton rowerowy”. Mój pierwszy wyścig - to był bodajże 2000 rok i maraton w Bydgoszczy organizowany przez Grześka Golonkę. Jechałem wtedy na jedynym rowerze, jaki miałem - czyli trekkingowym Wheelerze o 28 calowych kołach.
Przez kilka lat regularnie startowałem w maratonach w całej Polsce. Jakieś 6-7 lat temu przerzuciłem się na szosę i triathlon – szczególnie ten na długim dystansie. Mam zaliczone 5 dystansów Iron – w tym naprawdę prestiżowy Swissman. Od 8 lat współorganizuję ekipę rowerową i triathlonową w naszej firmie – Hewlett Packard Enterprise Sport.

Tomek Majcher:  W zasadzie na rowerze jeżdżę od dziecka ale przygoda z rowerami tak trochę bardziej na poważnie rozpoczęła się od startu w maratonie w Dziegielowie k. Cieszyna w 2010r na dystansie 30km. Zdecydowałem się na ten akurat wyścig, gdyż zawsze przyciągały mnie góry. To w połączeniu z rowerem i rywalizacją był mój poziom adrenaliny. Pech chciał, że na dzień przed zawodami spadł deszcz i trasa zrobiła się bardzo błotnista i wymagająca sporych umiejętności technicznych, których ja oczywiście nie miałem wcale. Do dzisiaj nie mam pojęcia jak udało mi się pokonać niebywale zmęczenie i dojechać na metę.
Rower Gary Fisher, na którym wówczas startowałem, był w opłakanym stanie z powodu licznych wywrotek i paru spotkań z drzewami, i kompletnie nie nadawał się do jazdy. Jednak po przyjeździe do domu postanowiłem, że wystartuję w zawodach jeszcze raz a potem kolejnych no i się zaczęło...
Obecnie pasjonuję się stratami w wyścigach etapowych - takimi jak np. Beskidy Trophy czy Sudety Challege.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code
Płatności obsługuje